Pomiń zawartość →

Hate speech is evil – fotokronika

Dzień pierwszy i drugi. Przyjazd i aklimatyzacja. Integracja grup młodzieżowych z Turcji, Czech i Polski. Gry i zabawy językowe. Gra terenowa w Poroninie. Przesyłamy słoneczne pozdrowienia z Willi Austryjok 🙂

Dzień trzeci. Po śniadaniu zajęcia w grupach na temat mowy nienawiści w życiu społecznym i politycznym. Po południu gra miejska i zwiedzanie Zakopanego, a po powrocie wieczór polski.

Dzień czwarty. Kolejny dzień intensywnych zajęć upłynął na debacie o prawach człowieka i wolności słowa.

Dzień piąty. Praca w zespołach nad tworzeniem kampanii promującej przeciwdziałanie mowie nienawiści (blog, warsztaty teatralne, debata). Wieczór czeski.

Dzień szósty. Całodniowa wycieczka Brzeziny – Psia Trawka – Murowaniec – Czarny Staw Gąsienicowy. Odległość czujemy w nogach, ale było warto!

Dzień siódmy. Przygotowania do happeningu w Zakopanem, debata oksfordzka oraz wieczór turecki. Pozdrawiamy z deszczowego Poronina.

Dzień ósmy. Wizyta w Teatrze Witkacego, happening w Zakopanem oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie. Wernisaż wystawy naszych prac plastycznych i fotograficznych. Podsumowanie projektu i wieczór pożegnalny 🙁

Dzień dziewiąty. Żegnamy gościnny Poronin. To było niezapomnianych dziewięć dni. Spędziliśmy ten czas nie tylko konstruktywnie, ale również w miłej atmosferze.